Krzem organiczny G5

Różne | 12 komentarzy

Muszę podzielić się informacjami o rewelacyjnym leku mającym bardzo szerokie zastosowanie. Jest nim krzem organiczny, bardzo skuteczny na wiele dolegliwości ze względu na fundamentalne funkcje jakie spełnia w organizmie.

Z wiekiem ilość krzemu spada a ubytek ten jest nieodwracalny bo organizm ludzki nie potrafi skutecznie asymilować go z pokarmu.

Krzem organiczny o nazwie G5 jest roztworem wodnym wyjątkowej molekuły : monomethylsilanetriol (MMST). Jej wyjątkowość polega na tym, że jest ona przyswajalna przez organizm, czyli jest w stanie uzupełniać niedobory będące przyczyną bardzo licznych dolegliwości i chorób.

Jakie dolegliwości leczy G5 ?

Wyjątkowa przyswajalność MMST wyraża się w ilości dolegliwości jakie G5 leczy :

 • Choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm, reumatoidalne zapalenie stawów
 • Ułatwia i przyspiesza zrastanie się kości w przypadku złamań, leczy zapalenie ścięgien i zwichnięcia.
 • Pomaga w hamowaniu i leczeniu osteoporozy poprzez stymulowanie odtwarzania się tkanki kostnej
 • Leczy choroby układu krążenia i obniża ciśnienie tętnicze
 • Wzmacnia i stymuluje system odpornościowy, ułatwia walkę z przeróżnymi infekcjami
 • Ma działanie przeciwzapalne. Jest idealnym rozwiązaniem na stany zapalne żołądka, zgagę, refluks, wzdęcia, itp.
 • Reguluje zaburzenia hormonalne
 • Leczy alergie i astmę
 • Leczy kataraktę i jaskrę (jeśli nie są zbyt zaawansowane) i różne inne dolegliwości oczu.
 • Hamuje rozwój choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera (poprzez wiązanie i eliminację nadmiaru aluminium).
 • Jest skuteczny na problemy skórne, np. łuszczycę. Pomaga leczyć trądzik, pękanie skóry, wysypki, egzemę, swędzenia, ukąszenia owadów, oparzenia, skaleczenia bo ułatwia i przyspiesza gojenie ran, itp.
 • Wzmacnia paznokcie i zapobiega wypadaniu włosów. Może też wspomagać ich odrastanie dzięki oddziaływaniu na mieszki włosowe.
 • Niweluje stres, depresje, powoduje wyraźnie odczuwalny powrót sił witalnych
 • Płukanie jamy ustnej jest skuteczne w leczeniu paradontozy, zwalczaniu odsłaniania się szyjek zębowych oraz stanów zapalnych i infekcji jamy ustnej, dziąseł i zębów.
 • Leczy skutecznie cysty. Kompresy w miejscach dostępnych zwiększają skuteczność leczenia.
 • Wielu pacjentom pomaga w leczeniu raka. Liczne osoby obserwują znaczne zmniejszenie lub całkowite znikniecie guzów nowotworowych po kilkutygodniowym intensywnym stosowaniu G5. Wielu z nich stosuje krzem organiczny jako kurację towarzyszącą chemioterapii, co wzmacnia jej skuteczność i łagodzi skutki uboczne. Dotyczy to również radioterapii i wywołanych przez nią poparzeń. Żel krzemu leczy skutecznie nowotwory skórne.

W czym wyraża się jego wyjątkowość ?

Przewaga cząsteczki MMST nad wszystkimi innymi formami krzemu polega na trzech rzadkich i cennych własnościach :

 1. łatwo rozpuszcza się w wodzie, co ułatwia jej cyrkulację z krwią
 2. jednocześnie ma powinowactwo z tłuszczami co ułatwia jej przenikanie przez skórę
 3. po połączeniu się z aminokwasami nie ulega wytrącaniu, w przeciwieństwie do pozostałych form krzemu.

Wprawdzie krzem obecny w pożywieniu również jest organiczny ale jest on bardzo nietrwały tzn. ulega wytraceniu czyli zamienia się w bezużyteczny dla organizmu osad.

Wchłanianie krzemu organicznego do krwi w formie MMST szacuje się na 70% podczas gdy np. krzemu koloidalnego stosowanego w medycynie, wynosi zaledwie 5% !

O poziomie przyswajania MMST świadczy fakt, że jedynie 5% ze spożytej ilości jest wydalana z moczem, reszta wykorzystana zostaje przez komórki. Dla porównania, 50% krzemu koloidalnego jest wydalane z moczem !

Dwóch badaczy francuskich, Norbert Duffaut, który wysyntetyzowal MMST i Loïc Le Ribaut, poświecili długie lata na ustabilizowanie tej molekuły. Niemniej jednak wykazuje ona pewną wrażliwość zmuszającą do przechowywania G5 w plastikowej, nieprzezroczystej i zakorkowanej butelce, w temperaturze pokojowej. Należy więc unikać przechowywania go w szklanych (lub metalowych) naczyniach ani wystawiać na działanie słońca. Szkło jest mineralnym krzemem i po kilku dniach może zacząć rozpuszczać się w roztworze krzemu organicznego, co zmniejszy jego skuteczność.

Dlaczego nie znasz G5 ?

We francuskiej sieci internetowej można znaleźć sporo interesujących opinii osób leczących się krzemem organicznym. Wiele z nich opisuje spektakularne rezultaty w leczeniu przeróżnych dolegliwości na które żadne leczenie i żaden lek nie przynosił im ulgi.

Pomimo swych dobroczynnych własności krzem organiczny G5 nigdy nie doczekał się nadania mu statutu lekarstwa, choć tysiące ludzi, od 1994 roku, stosuje go z sukcesem w leczeniu schorzeń, wobec których medycyna jest mało skuteczna lub wręcz bezradna. Wszystkie istniejące badania niezależnych lekarzy i naukowców potwierdzających jego skuteczne działanie lecznicze są ignorowane przez oficjalne instytucje.

Wszystko wskazuje na to, że nasze zdrowie nie stanowi tak naprawdę przedmiotu rzeczywistej troski francuskich i europejskich agencji zdrowia. Świadczy o tym chociażby fakt, że w grudniu 2009 roku Europejska Agencja Leków (EMEA) skreśliła molekułę MMST z listy suplementów diety, sprowadzając krzem organiczny do kategorii kosmetyków ! Zmusza to producentów do wzmiankowania na etykietce, że produkt służy jedynie do stosowania zewnętrznego. Agencja ta potwierdziła jednak, że nie istnieją dowody na toksyczność MMST. Dlaczego więc pozbawiła tę molekułę  nawet tak skromnego statutu jakim jest suplement diety ?

Decyzja ta jest niezrozumiała jedynie dla tych, którzy nieświadomi są siły nacisków lobby farmaceutycznego w unii europejskiej. Zastosowanie cząsteczki MMST w leczeniu licznych chorób, nie będącej patentem żadnego laboratorium farmaceutycznego, nie bez powodu jest ignorowane a nawet atakowane przez tych, którzy mają jakiekolwiek powiązania z przemysłem farmaceutycznym oraz tych, którzy ślepo mu ufają i nie stawiają sobie pytań. Jest jasne, że MMST stanowi poważne zagrożenie dla jego zysków i prestiżu !

Rola krzemu w organizmie

Krzem uczestniczy w licznych procesach ustrojowych. Odgrywa też rolę w metabolizmie komórkowym, regulując podziały komórkowe i stymulując procesy ich odnowy. Skuteczne wchłanianie krzemu przez tkanki umożliwia poprawę elastyczności i sprawności ich funkcjonowania. Stąd jego zastosowanie do leczenia licznych dolegliwości i chorób bo wszystkie komórki, tkanki i organy naszego ciała potrzebują i korzystają z krzemu.

Krzem wpływa na rekonstrukcję błon komórkowych czyniąc je odporniejsze na utlenianie tłuszczy nienasyconych i powstawanie wolnych rodników, sprawców starzenia się komórek, tkanek i organów.

Krzem odgrywa tym samym ważną rolę w zachowaniu dobrego stanu bardzo ważnej dla organizmu tkanki łącznej. Spełnia ona w organizmie bardzo istotną funkcję wypełniającą, podporową, odżywczą, transportową oraz obronną. Z wiekiem jakość tej tkanki pogarsza się pod wpływem wolnych rodników. Krzem organiczny blokuje ich formowanie się. Podobnie blokuje on bezenzymową denaturację białek strukturalnych których podstawowym składnikiem jest właśnie krzem. Proces ten obserwuje się już od 30 roku życia.

Krzem jest niezbędny do syntezy glikozoaminoglikanów, które występują w dużych ilościach w chrząstce stawów. Ich niedobór może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, wywoływanej komplikacjami odnowy tej chrząstki i jej ubytkiem (artroza). Badania nad embrionalną tkanką łączną wykazały, że jej wzrost zależy od obecności krzemu bo katalizuje on enzym niezbędny do syntezy kolagenu i glikozoaminoglikanów. Stąd korzystny wpływ G5 na choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm i reumatoidalne zapalenie stawów (artretyzm).

Krzem stymuluje odkładanie się wapnia w osteoblastach kości i syntezę kolagenu w komórkach fibroblastów, które stanowią znaczną część masy tkanki kostnej. Podwyższenie poziomu krzemu w organizmie pozwala więc na stymulowanie procesów formowania i odnawiania się kości podczas gdy leczenie osteoporozy metodami medycyny klasycznej polega na hamowaniu procesu ich rozpadu.

Krzem bierze udział w syntezie włókien elastyny i kolagenu wchodzących w skład ścianek naczyń krwionośnych i nadających im elastyczność. Analizy składu zdrowych naczyń krwionośnych i tych objętych znacznymi zmianami miażdżycowymi pokazują, że chore naczynia zawierają mniej krzemu.

Jednym ze składników osadu odkładającego się w naczyniach krwionośnych i zwężającego ich światło jest wapń. Jako że krzem partycypuje w metabolizmie tego pierwiastka, podniesienie poziomu krzemu pozwala usuwać wapń ze ścianek naczyń krwionośnych co ma korzystny wpływ w leczeniu miażdżycy.

Skóra właściwa czyli tkanka znajdująca się pod naskórkiem zawiera macierz zewnątrzkomórkową składającą się z włókien kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów. Krzem jest niezbędny do budowy i odnowy tych włókien a spadek jego poziomu wysusza skórę i powoduje powstawanie zmarszczek. Im więcej krzemu w skórze, tym bardziej jest ona elastyczna, wytrzymała i odporna na powstawanie zmarszczek.

Jak stosować G5 ?

Krzem organiczny może być przyjmowany zarówno doustnie jak i zewnętrznie. Jest on całkowicie bezpieczny dla organizmu i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nawet przy wieloletnim spożywaniu. Może być również stosowany równolegle z jakąkolwiek inną kuracją.

Stosowanie wewnętrzne

W celach zapobiegawczych i zachowawczych najlepiej jest przyjmować 30 ml dziennie przez 3 miesiące rozkładając na dwie porcje po 15 ml, rano na czczo i 15 minut przed obiadem lub kolacją, zawsze na pusty żołądek (dla zapewnienia maksymalnej absorbcji).

Zaleca się też potrzymać płyn w ustach przez co najmniej 1 minutę zanim się go połknie co podnosi jego przyswajalność dzięki bezpośredniemu absorbowaniu go przez naczynia krwionośne powierzchni spodniej języka. Absorbcja ta, dzięki korzystnemu odczynowi pH w ustach ułatwia rozprowadzanie krzemu w organizmie, bo pH w żołądku jest już mniej sprzyjające.

15 ml odpowiada jednej średniej łyżce do zupy. Takie dawkowanie uzupełnia niedobory krzemu i im zapobiega. Pozwala też na zachowanie odzyskanej równowagi krzemowej po zakończeniu intensywnej kuracji.

Kuracja intensywna zalecana jest w przypadku choroby chronicznej. Okres przyjmowania G5 powinien trwać od dwóch do trzech miesięcy. Dawka wynosi od 60 do 90 ml dziennie i służyć ma uzyskaniu szybkich rezultatów. W przypadku przyjmowania 90 ml, należy dawkę tę rozłożyć na trzy razy : pierwsza na czczo, druga 15 minut przed obiadem, trzecia 15 min przed kolacją, zawsze na pusty żołądek.

90 ml stanowi maksymalną dawkę przyswajalną przez organizm, toteż zbędne jest jej przekraczanie bo nadwyżka i tak zostanie odrzucona przez organizm z moczem.

Kuracji nie należy przerywać, nawet jeśli poprawa nastąpi już po kilku dniach i daje całkowicie satysfakcjonujące rezultaty. Należy ją kontynuować przez co najmniej miesiąc w celu uzyskania trwałych efektów.

Można też rozpocząć od mniejszej dawki, np. 15 ml i stopniowo ją zwiększać (nie z dnia na dzień). Po miesiącu należy zdecydować, czy kuracja będzie kontynuowana i czy podnieść lub zmniejszyć dawkowanie. Ogólna zasada jest taka, że jeśli poprawa nie pojawi się po upływie kilku tygodni, należy podnieść dawkę. Nie przekraczać jednak 90 ml dziennie.

Autentyczny krzem organiczny G5 może być stosowany równolegle z jakąkolwiek inną kuracją ale by umożliwić mu maksymalną absorbcję, nie należy go przyjmować w tym samym momencie co inne lekarstwa. Należy zachować odstęp czasu około godziny.

Niektórym osobom zdarza się odczuwać, w kilka sekund lub minut po przyjęciu G5, mrowienie, pieczenie, szczypanie lub ciepło w jakimś określonym miejscu ciała. Należy zapamiętać to miejsce bo tego typu sensacje świadczą o lokalnej infekcji, bez względu na to czy o niej wiemy czy też jesteśmy jej nieświadomi.

Stosowanie zewnętrzne

Smarowanie żelem G5 chorych miejsc

Najbardziej praktyczną formą stosowania żelu jest wsmarowanie go aż do całkowitego wchłonięcia się go w skórę. Powtarzać zabieg wielokrotnie w czasie dnia.

Kompresy z roztworu lub żelu G5

Posmarować chore miejsce cienką warstwą żelu i przykryć folią plastikową do przechowywania artykułów spożywczych. Pozostawić taki kompres przez co najmniej gadzinę, najlepiej całą noc. Folia zapobiega wysychaniu żelu. Można również zwilżyć roztworem G5 kawałek szmatki bawełnianej lub gazy i przyłożyć na chore miejsce po czym pokryć cienką warstwą żelu i zabezpieczyć kompres folią plastikową.  Kompres umożliwia przedłużenie działania krzemu.

Kataplazmy z roztworu lub żelu G5

Zmoczyć kawałek szmatki bawełnianej lub gazy roztworem G5 i przyłożyć do chorego miejsca na przynajmniej 20 minut, najlepiej aż do wyschnięcia. Powtarzać zabieg wielokrotnie w czasie dnia.

Jak wybrać właściwy produkt ?

Nie wszystkie produkty dostępne na rynku są jednakowo skuteczne. Poza tym wielu producentów dorzuca do krzemu organicznego inne substancje co ogranicza skuteczność działania MMST. Należy pamiętać, że cząsteczka ta posiada optymalną skuteczność wtedy, gdy stosuje się ją w postaci czystej.

Gwarancją skuteczności leczenia jest nabycie oryginalnego G5, o formule stworzonej przez jego twórcę, Loïca Le Ribaulta. Istnieją dwa laboratoria, które stosują tę formułę :

 1. Silicium España Laboratorios, posiadające wyłączność na produkcję G5 według oryginalnej formuły, przekazaną przez Loïca Le Ribault wraz z dokumentacją. Zakup krzemu organicznego tej firmy gwarantuje posiadanie właściwego produktu. Można go rozpoznać po okrągłym logo umieszczonym na etykietce opakowania, przedstawiającym autora wynalazku, pod którym figuruje jego podpis.G5

Produkty Silicium España Laboratorios są dostępne na stronie internetowej : http://www.siliciumg5.com/fr/ dla francuskiej wersji językowej, można wybrać też wersję angielską, hiszpańską, niemiecką lub włoską.

Istnieje też kilka sklepów w większych miastach we Francji gdzie można nabyć oryginalne G5 :

CONSOMACTEURS – 41, rue du Couèduc, Paris 14

CITYPHARMA – 26, rue du Four, Paris 6

GRANDE PHARMACIE LYONNAISE – 22, rue de la République – 69002 Lyon
PARAPHARMACIE LAFAYETTE SANTÉ BEAUTÉ – 10 Boulevard de Strasbourg 31012 (CEDEX 6) Toulouse

CARMES NATURE – 18, Place des Carmes – 31000 Toulouse

VERS DEMAIN SARL – 43, rue Pierre Dupré – 13008 Marseille

NUTRINATUR’EL – 42 bis Av. Georges Clémenceau 06220 Vallauris (Antibes-Cannes)

BIOMONDE – 13 A, rue de la Champagne Saint-Georges, 17810 Saint George des Couteaux (Charentes Maritimes)

LE MARCHE BIO – Avenue de la Belle Étoile – 58, Chemin Rural, 76290 Montivilliers (Le Havre)

SOGOOD NATURE – 14, rue de la Monnaie – 59800 Lille

 1. LLR-G5 ltdirlandzkie laboratorium stworzone przez samego Loïca Le Ribaulta, gdzie przez kilka lat produkował on G5. Po opuszczeniu Irlandii przez Loïca Le Ribault laboratorium LLR-G5 kontynuuje produkcję i sprzedaż bez autoryzacji twórcy. Nie istnieje wprawdzie gwarancja, że oryginalna formuła jest respektowana, można chyba jednak spodziewać się, że tak jest.

Krzem organiczny firmy LLR-G5 jest obecny też na polskim rynku. Jest on sprowadzany przez firmę Dorsim i komercjalizowany pod nazwą OrSi.

Na rynku można też znaleźć produkty sprzedawane jako „krzem organiczny” choć nie mają z nim nic wspólnego. Często jest to krzem mineralny lub krzem roślinny o nieporównywalnie niskiej przyswajalności. Kryterium wyboru produktu powinna być obecność cząsteczki MMST – monomethylsilanetriol (CH3-Si-(OH)3) oraz brak dodatkowych substancji aktywnych.

Przyjmowanie G5 w asocjacji z innymi lekarstwami lub suplementami diety zwiększa skuteczność tych ostatnich poprzez podnoszenie ich przyswajalności przez molekułę MMST ale ogranicza skuteczność G5. Cząsteczka MMST nazywana jest przez niektórych naukowców „koniem trojańskim” lub „lokomotywą” bo przyciąga ona inne molekuły bez wchodzenia z nimi w reakcję. Fenomen ten jest wykorzystywany w podnoszeniu skuteczności innych terapii – MMST wychwytuje molekuły zawarte w środku terapeutycznym i transportuje je do chorej tkanki.

„Krzem organiczny” w postaci pudru lub tabletek, proponowany przez niektórych producentów, nie ma wartości terapeutycznych porównywalnych z G5.

Jeżeli zechcesz wypróbować G5, podziel się z czytelnikami bloga swoim doświadczeniem.

Przydał Ci się ten artykuł?


by otrzymywać następne.
12 komentarzy do Krzem organiczny G5

 • alex  pisze:

  Polskie tez istnieje u nas na rynku….dlaczego swoich nie wspieracie tylko obcych?

  • Bożena  pisze:

   Napisałam ten artykuł wyłącznie po to by podzielić się z czytelnikami bloga moim odkryciem krzemu organicznego, mało znanego szerokiej publiczności a skuteczniejszego od licznych lekarstw. Nie po to by wspierać markę, którą polecam we wpisie. W Polsce krzem organiczny również można dostać ale nie można nabyć, niestety, oryginalnej wersji, tej, która gwarantuje prawdziwą formułę , posiadającą licencje autora odkrycia. Blog mój adresowany jest przede wszystkim do Polaków żyjących we Francji gdzie nabycie oryginalnej wersji jest możliwe i nie kosztuje drożej.
   Poza tym krzem organiczny istniejący na polskim rynku nie jest wersją polską lecz sprowadzaną z Irlandii przez polskiego dystrybutora.
   Wystarczy przeczytać wpis by o tym się dowiedzieć.

 • Rafał  pisze:

  http://krzem2500.pl/ Polecam :)))

  • Elzbieta  pisze:

   Poleca Pan strone, która doskonale zasłonięta jest reklamami, nie da się tego czytać przez komórkę.
   Pozbawiam

 • Elzbieta  pisze:

  Dziekuje Pani Bozenie za poświęcenie czasu na pisanie artykułów. Szukałam informacji na temat krzemu , głównie gdzie go kupić we Francji, gole wyszukaly Blogger Pani Bożeny . Super

 • Jan  pisze:

  polecam dorsim.pl Polska firma, Polski krzem, nie jest koloidalny jak 2500… poza tym 2500mg? hm organizm przyswaja tylko 350-400 mg, reszta wyrzucana w błoto

 • Krzysztoff  pisze:

  W Polsce krzem organiczny jest mało znany, a szkoda, bo jest naprawdę dobrym dodatkiem do diety i jest ważny dla zdrowia, miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

 • viola  pisze:

  Witam. Ja szczerze mogę polecić Krzem Silicium G5 Siliplant http://zeolit-active.pl/produkty/silicium-g5-krzem-organiczny-1000-ml

 • Przemo  pisze:

  Witam… Jaki smak powinien mieć ten płyn. Stosuję wlasnie pierwszą butelke Silicium G5 Original i jeatem ciekaw waszych spostrzeżeń.

  Pozdrawiam

  • Bożena  pisze:

   Silicium G5 Original posiada neutralny smak, bardzo zbliżony do wody. Potrzymanie tego specyfiku pare minut w ustach daje wrażenie jakby był odrobinę gęstszy od wody i na języku czuje się że nie jest to czysta woda.

 • Anna  pisze:

  A co z nerkami?, podobno długotrwałe przyjmowanie krzemu powoduje uszkodzenie nerek.

  • Bożena  pisze:

   Nic mi na ten temat nie jest wiadomo. G5 nie powoduje skutków ubocznych bo jego nadmiar jest usuwany z organizmu.
   Jeśli ma Pani obawy o nerki to nie musi przyjmować przez długi okres czasu.

Napisz komentarz

....